IMPLANTOLOGIA, IMPLANTY

Implanty stomatologiczne dają możliwość uzupełnienia braków zębowych. Śruba wykonana z tytanu zastępuje korzeń zęba pozwalając na odbudowę protetyczną korony zęba. Implant łączy się z kością, staje się jej integralną częścią, i jednocześnie stabilną podstawą dla odbudowywanego braku bądź braków.

Proces łączenia się kości z wszczepionym implantem nazywa się osteointegracją. Dzięki temu możliwe jest wykonanie uzupełnienia w postaci korony,mostu lub protezy. Wiele osób decyduje się na implanty z powodów estetycznych ,ale nie można zapominać,że mają one także inne, bardzo istotne zalety takie jak:

  • chronią przed zanikiem kości szczęki i żuchwy
  • zapobiegają wypadaniu zębów sąsiadujących z ubytkiem oraz zębów przeciwstawnych
  • stanowią stabilną podstawę dla protez zębowych oraz mostów
  • pozwalają na estetyczną i trwałą odbudowę braków zębowych, a także zapobiegają deformacji kształtu twarzy poprawiając wygląd i samopoczucie Pacjenta.

W naszym gabinecie zabiegi implantacji przeprowadzane są przez specjalistę z wieloletnim doświadczeniem w implantologii i chirurgii szczękowo-twarzowej, a każdy zabieg implantacji jest poprzedzony wnikliwą analizą oraz projektem na podstawie wykonanej przez Pacjenta tomografii komputerowej.

INFORMACJE KONTAKTOWE

gODZINY OTWARCIA

Poniedziałek 08:00 – 20:00
Wtorek 08:00 – 20:00
Środa 08:00 – 20:00
Czwartek 08:00 – 20:00
Piątek 08:00 – 20:00