STOMATOLOGIA DZIECIĘCA

 

Leczenie stomatologiczne u dzieci jest niezmiernie istotne ze względów zarówno zdrowotnych, jak i dla dalszego rozwoju i wzrostu układu stomatognatycznego. Wymaga ono od lekarza dentysty oraz od Rodziców specjalnego podejścia do małego Pacjenta. Często zdarza się, że Dziecko obawia się usiąść na fotelu stomatologicznym, a narzędzia i aparatura znajdująca się w gabinecie budzą w nim lęk. Każdy Rodzic musi mieć świadomość, że zdrowa jama ustna u Dziecka sprzyja prawidłowemu rozwojowi i funkcjonowaniu zarówno zębów mlecznych jak i stałych, a to przekłada się na prawidłowy rozwój procesów mowy i żucia, a za tym podażą odpowiedni rozwój struktur szczęki i żuchwy. Pierwsza wizyta adaptacyjna Dziecka powinna odbyć się w 18 miesiącu życia, w przyjaznej atmosferze w celu zapoznania się z nowym gabinetem, tak aby gabinet stomatologiczny nie był kojarzony przez małego Pacjenta z negatywnym emocjami. Wizyty kontrolne powinny odbywać się w odstępie 3 miesięcy (aż do ukończenia 18 roku życia), tak aby można było wykryć próchnicę na wczesnym etapie i zapobiec jej szybkiemu rozwojowi.

W naszej praktyce lekarskiej dbamy o kompleksowe leczenie i profilaktykę zębów małych Pacjentów, oferując szeroka gamę zabiegów:

  •  lakowanie bruzd zębów trzonowych i przedtrzonowych
  •  profesjonalne czyszczenie zębów
  •  kolorowe wypełnienia w zębach mlecznych
  •  ekstrakcje zębów
  •  lakierowanie zębów preparatami fluoru (fluoryzację)
  •  opiekę ortodontyczną małych Pacjentów

Życzymy naszym małym Pacjentom aby, dzięki regularnym kontrolom stomatologicznym, większość wizyt u nas gabinecie miało charakter profilaktyczny, a to będzie przekładać się na zdrowe uzębienie w trakcie całego życia.

INFORMACJE KONTAKTOWE

gODZINY OTWARCIA

Poniedziałek 08:00 – 20:00
Wtorek 08:00 – 20:00
Środa 08:00 – 20:00
Czwartek 08:00 – 20:00
Piątek 08:00 – 20:00